Gyvalazdės (Phasmatodea)

Gyvalazdės (lot. Phasmatodea) – vabzdžių (Insecta) būrys. Gyvalazdės savo išvaizda dažnai imituoja augalų šakas arba lapus (mimikrija) ir taip apsisaugo nuo plėšrūnų. Šiam būriui priklauso ilgiausias pasaulio vabzdys – milžiniškoji gyvalazdė (Phobaeticus chani), kurios ilgis apie 36 cm (56 cm matuojant su ištiestomis galūnėmis).Būriui priklauso ...

Gyvalazdės (lot. Phasmatodea) – vabzdžių (Insecta) būrys. Gyvalazdės savo išvaizda dažnai imituoja augalų šakas arba lapus (mimikrija) ir taip apsisaugo nuo plėšrūnų. Šiam būriui priklauso ilgiausias pasaulio vabzdys – milžiniškoji gyvalazdė (Phobaeticus chani), kurios ilgis apie 36 cm (56 cm matuojant su ištiestomis galūnėmis).Būriui priklauso apie 3000 rūšių.

Daugiau

Gyvalazdės (Phasmatodea) Yra 4 prekės(-ių).

Rodoma 1 - 4 iš 4 dalykų
 • 1,10€ 4,40€ -75% Išparduota

  Vietnamo gyvalazdė (Medauroidea extradentata)  aptinkama Vietname. Gali užaugti iki 12 cm ir yra gaiviai žalios spalvos. Šios gyvalazdės yra labiausiai paplitusios pausaulyje. Labai lengvai prižiūrimos ir nelepios. Minta ažuolo ir žemuogių lapais.

  1,10€ 4,40€ -75%
  Į krepšelį Daugiau
  Sumažinta kaina!
  Išparduota
 • 5,70€ Išparduota

  Sungaya inexpectata  dar kitaip vadinama Saulės lazdelės. Patelė  gali užaugti nuo 80 iki 85 mm, o patinėlis nuo 50 iki 56 mm ilgio. Patelės būna pilko atspalvio, taip pat tamsiai rudos, turi baltų dėmelių . Jų kūno spalva beveik visada slepiamoji – dažniausiai  ruda (imituoja augalų spalvą) arba pilka, juosta; kartais gyvalazdžių kūnas gali būti  raštuotas.

  5,70€
  Į krepšelį Daugiau
  Išparduota
 • 9,00€ Išparduota

  Eukaliptinės gyvalazdės daugiausia paplitusios Australijoje. Šios gyvalazdės padengtos spygliukais, kurie skirti gynybai ir maskavimuisi. Eukaliptinių gyvalazdžių patinai ir patelės skiriasi, pastarosios daug didesnės gali užaugti iki 20cm, o patinai apie 12 cm. Patinai turi sparnus ir gali pakilti į orą gindamiesi arba ieškodami patelės. 

  9,00€
  Į krepšelį Daugiau
  Išparduota
 • 7,99€ Yra sandėlyje

  Visiškai juoda, bet su ryškiais raudonais sparneliais. Beje, gyvalazdžių užpakaliniai sparnai (jeigu yra) dažniausiai yra ryškių spalvų arba raštuoti, nes, be visa ko, jie skirti ir priešui pagąsdinti (jeigu vabzdys yra ramybės būsenos, užpakaliniai sparnai nematomi).

  7,99€
  Yra sandėlyje
Rodoma 1 - 4 iš 4 dalykų