Ropliai (Reptilia)

Gyvatės, driežai, vėžliai ir krokodilai yra ropliai. Jų kūno viduje yra kauliniai griaučiai su stuburu. Iš išorės kūną dengia apsauginiai žvynai, kurie neleidžia jam išdžiūti. Šie žvynai – tai sustorėję išorinio odos sluoksnio dariniai ir sudaryti daugiausia iš raginės medžiagos, vadinamos keratinu. Iš panašios medžiagos sudaryti ir žmogaus naga...

Gyvatės, driežai, vėžliai ir krokodilai yra ropliai. Jų kūno viduje yra kauliniai griaučiai su stuburu. Iš išorės kūną dengia apsauginiai žvynai, kurie neleidžia jam išdžiūti. Šie žvynai – tai sustorėję išorinio odos sluoksnio dariniai ir sudaryti daugiausia iš raginės medžiagos, vadinamos keratinu. Iš panašios medžiagos sudaryti ir žmogaus nagai. Kai kurie ropliai turi žvynus su kaulinėmis plokštelėmis, kurios vadinamos osteodermomis. Išorinė oda kartkartėmis numetama, kad roplys galėtų augti ir pakeisti susidėvėjusią odą.

Daugiau

Ropliai (Reptilia) Yra 1 prekė.

Subkategorijos

 • Driežai (Lacertilia)

  Driežai (lot. Lacertilia, Sauria, angl. Lizards, vok. Echsen) – žvynaroplių (Squamata) pobūris. Kūnas pailgas, su aiškiu kaklu ir ilga uodega. Turi gerai išvystytas galūnes ir pailgėjusį liemenį. Kai kurių rūšių galūnės redukuotos arba visai išnykusios. Akių vokai judrūs, turi gerai matomą ausies būgninę membraną.

 • Gekonai (Gekkonidae)

  Gekonai – driežų pobūrio šeima. Tai nedideli primityvūs gyvūnai, turintys dideles akis ir suaugusius į skaidrią membraną kaip gyvačių vokus. Akies vyzdys vertikalus.

 • Agamos (Agamidae)

  Agamos yra driežai, gyvenantys sėslų gyvenimo būdą. Tai leidžia agamoms naudoti mažai energijos, ir tuo pačiu maisto. Nuo galimų plėšrūnų juos saugo maskuojanti odos spalva. Agamos grobio laukia pasaloje ir dėl to maitinasi judriu grobiu. Dauguma yra vabzdžiaėdžiai, bet kai kurie ėda augalus. 

 • Vėžliai (Testudines)

  Vėžliai  – roplių būrys. Labai specifinė gyvūnų grupė, kuri atsirado maždaug prieš 200 milijonų metų ir iki šiol menkai pasikeitė. Pasaulyje gyvena apie 360 vėžlių rūšių.

 • Žalčiai (Colubrinae)

  Žalčiai žaltinių šeimos roplių gentis, kuriai priklauso ploni vikrūs ropliai. Paplitę visame pasaulyje, gyvena įvairiuose biotopuose. Anksčiau šiai genčiai buvo priskirtos beveik visos planetos gyvatės. Gentyje yra 23 rūšys.

 • Gyvatės (Serpentes)

  Gyvatės paplitusios visame pasaulyje išskyrus pačias šiaurines sritis ir kai kurias salas. Didelis vaidmuo gyvatėms skiriamas įvairių tautų mitologijoje. Kūnas labai pailgėjęs dėl ypatingo judėjimo būdo. Stubure būna daugiau kaip 400 slankstelių, kurių savotiška sandara suteikia stuburui lankstumą ir stiprumą. Galūnės ir jų juostos atrofuotos. Didžiausios rūšys (anakondos ir pitonai) pasiekia 8 m ilgį, atskirais atvejais iki 10 m.

Rodomas 1 - 1 iš 1 dalyko
Rodomas 1 - 1 iš 1 dalyko